Чому саме фотографія і з чого все почалось?

Все почалося дуже давно, а саме 43 роки назад. Коли мені виповнилось 6 років, хресний тато, який до того ж був професійним фотографом, подарував мені фотоапарат, який я розібрав, а зібрати назад уже не зміг. Пам’ятаю, що я тоді був дуже сварений батьками, але хресний сказав :”Це дуже добре, я йому подарую ще один”. Так все і почалося. Попри те, що я був професійним музикантом, об’їздивши весь СРСР від Сахаліну до Ужгорода, я ніколи не випускав фотоапарат з рук. З часом музика пішла на другий план, і моє захоплення плавно перейшло на фотографію. Це те, що я люблю. Я хворий на це, і вже дуже давно...

Чому саме фотографія і з чого все почалось?

Перший раз взяв у руки фотоапарат в 12 років. Мій батько багато фотографував, а після його смерті вся та техніка перейшла до мене. З того часу фотографія так тісно ввійшла в моє життя, що я завжди був з фотоапаратом. Коли навчався, в гуртожитку була лабораторія, де я висвітлював фото, показуючи університетське життя. Потім працюючи на заводі, вступив на заочне відділення в Московський державний університет мистецтв імені Крупської на факультет фотомистецтва. І вже з 1984 по 1990 рік став керівником дитячого фотогуртка «Веселка».

Щоб робити якісні фотографії з застосуванням джерел світла, потрібно знати поняття закону зворотніх квадратів. Його пізнання необхідно при роботі з освітленням в темній кімнаті. Закон пов’язує відстань від джерела світла до об’єкта, позиціонуючи ступінь освітленості заданого об’єкта.

З часом у фотографа вичерпуються ідеї, здається, що неможливо придумати щось нове. Тоді передивіться фотографії улюблених авторів, та використайте їх як підказки чи певні зразки при зніманні. Багато професійних фотографів послуговуються такими шпаргалками при підготовці чи й під час фотосесії.

Виявляється, місце майже не грає ніякої ролі.

Фотограф Філіп Хаумессер зробив добірку знімків, в якій він показує, як він раніше бачив локацію для зйомки і як зараз. Досвід дав йому зрозуміти, що майже будь-яка локація підходить для фотозйомки, потрібно просто побачити деталі.

Про фотографію можна говорити безкінечно, вона захоплює та вражає, інколи відштовхує, однак майже ніколи не залишає байдужим: все ж, емоції залишаються та змушують по новому дивитися на світ.

Сучасну фотографію з легкістю можна вважати популярним видом мистецтва. З використанням дорогої техніки, програм для обробки – знімок перетворюється і стає шедевром, справжнім витвором мистецтва. Але що таке мистецтво фотографії та що саме дозволяє порівнювати фотомистецтво з живописом?

Зробити гарну фотографію дуже важко. Однак, що стоїть за найкращими і дивовижними фотографіями? Може статися так, що найкращі знімки - це справжній обман. Якщо в це важко повірити, то тоді варто поглянути на ось цей огляд. Приємного перегляду.

1. «Сам би він в житті не доскочив!»

12 липня 2017 року в Україні та у всьому світі відзначається День фотографа. Чому саме в цей день, хто є покровителем фотографів та коли була зроблена перша фотографія – читайте в матеріалі "24".

В ХХІ століття фотографія стала масовим захопленням. Розвиток технологій призвів до того, що кожен з нас, хто має смартфон, може відчути себе фотографом. Однак так не було завжди.

Сьогоднішній матеріал буде присвячений наступним питанням:

Чи можна купувати б / у фототехніку?

Які плюси і мінуси при покупці фототехніки на вторинному ринку?

Що потрібно знати, вибираючи старий фотоапарат або об'єктив?

To top